Online konference Modrozelené střechy - Wavin Academy

Online konference Modrozelené střechy

Datum / čas
18.05.2023
14:00 - 15:30

Kategorie

On-line vysílání | 18. 5. 2023 | 14:00 – 15:30

Program konference jsme sestavili s předními evropskými odborníky na problematiku modrozelených střech. Představíme situaci v České republice, aktuální legislativu, příklady dobré praxe z celého světa (Nizozemsko, Spojené státy, Francie a Velká Británie, Guatemala). Ukážeme vám inovativní produktová řešení – to vše pohledem odborníků a s konkrétními dopady na projekční praxi.

REGISTROVAT SE >>

Program

Modrozelená infrastruktura jako součást moderního urbanismu

David Stránský | Vedoucí katedry vodního hospodářství obcí | ČVUT Praha

Koncept modrozelené infrastruktury měst a obcí je v plné shodě s moderními požadavky na vývoj, využití a ochranu krajiny v rámci moderního bydlení a moderní společnosti vůbec. Modrozelená infrastruktura představuje novou koncepci pro řešení klimatických a ekologických problémů, které nejčastěji vznikají při nové městské zástavbě. Užití modrozelené infrastruktury přináší naprosto nový přístup a nové možnosti pro řešení moderního bydlení a moderní architektury.

10 let existence Asociace zelených střech – stručné ohlédnutí

Pavel Dostál | Předseda sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně

Jaký je současný stav na trhu ozeleňování budov v České republice, jaká je poptávka a jaký lze předpokládat její vývoj v dalších letech? Na trend jednoznačně reagují technologie modro-zelených střech, které přináší stěžejní inovaci a ukazují podobu budoucích standardů zelených střech a fasád.

Pohled z praxe: Extenzivní zelené střechy a fasády

Libor Musil | Místopředseda představenstva a zakladatel LIKO-S

Co ukazují desítky let zkušeností v realizaci zelených střech a fasád? Jaké jsou hlavní výzvy, s nimiž se musí investoři, architekti, projektanti a realizátoři vypořádat?

Modrozelené technologie budoucnosti: Zajímavé příklady v evropských zemích

Julia Machado | Global Product Manager Green Buildings, Wavin Group

Jakou praxi vidíme v Evropě? Technologie modrozelených střech mají představovat funkční řešení s důrazem na udržitelnost a využitelnost stavby. Koncept střechy musí být zvolen tak, aby obstál v náročných podmínkách, které jsou vytvářeny klimatickými změnami.

Wavin řešení modrozelených střech v rámci České republiky

Lukáš Mejzlík | Produktový manažer, Wavin Czechia 
Lenka Filipová | Technik výkresové dokumentace, Wavin Czechia 

Nová produktová řešení Wavin pro technologie modrozelených střech,  jejich provázanosti s praxí. Možnosti technické podpory a spolupráce s architekty, projektanty i realizačními firmami.

Panelová diskuze

Stránky konference >>