4 důvody proč si tuto zimu nainstalovat chytrou regulaci vytápění - Wavin Academy

4 důvody proč si tuto zimu nainstalovat chytrou regulaci vytápění

14.12.2022

Energetická krize, aprílové počasí po celý rok, rostoucí ceny. To je realita dneška, kvůli které stojí za to popřemýšlet o instalaci inteligentní zónové regulace topení a chlazení Wavin Sentio. Zde jsou čtyři hlavní důvody, proč byste o ní měli uvažovat i vy.

1. Udržte náklady na uzdě

Náklady na topení v minulosti obvykle tvořily přibližně 52 % celkových nákladů průměrné domácnosti, letos však mohou díky rostoucím cenám vystoupat i na několikanásobek. Udržet tyto náklady na uzdě mohou pomoci právě moderní regulační systémy vybavené vyspělou umělou inteligencí. Praxe ukazuje, že jak rodinných domech, tak i kancelářských objektech, školách či nemocnicích umožní úsporu energie až o 40 %. Pořízení inteligentního systému sice předpokládá jistou investici, podle dosavadních zkušeností investorů se ale náklady obvykle vrátí již během dvou topných sezón. A to už stojí za úvahu!

 

 

2. Dopřejte si maximální tepelný komfort

Díky zmíněné integrované umělé inteligenci systém dokáže sám reagovat na aktuální situaci a regulovat teplotu v každé místnosti samostatně, a to dle konkrétního zadání, které se v průběhu dne může i několikrát měnit. Například pokud uživatel nastaví, že chce mít v pracovně v 7 hodin ráno příjemných 23 stupňů, systém sám začne s teplotou pracovat a připravovat se na ni ještě před sedmu hodinou. Kolem 4. hodiny odpolední už může pracovna pomalu začít chládnout, natápět by se ale měl dětský či obývací pokoj.

To samé lze využít i ve školách či školkách, nemocnicích, kancelářských objektech nebo hotelích, které vždy mohou topení v daném pokoji zapínat až bezprostředně před příjezdem hostů. Právě tento přístup zajistí nejen maximální tepelný komfort, ale zároveň pohlídá, aby náklady za vytápění nezruinovaly naši kapsu.

 

3. Nastavujte individuální teplotu v místnostech i na dálku

Potřebujete se zdržet v práci nebo zůstat déle na chalupě a nechcete doma zbytečně topit? Volaly vám děti, že jim odpadlo vyučování a doma je zima? S inteligentní zónovou regulací vytápění zvládnete změnit teplotu v jednotlivých místnostech i na dálku. Přímo z vašeho mobilního telefonu můžete topení buď úplně vypnout nebo posunout čas, kdy se radiátory rozehřejí. To samé platí i v létě, kdy místo topení regulace řídí chlazení.

4. Jde to snadno a bez čekání

Nemusíte čekat, až na dobu rekonstrukce vašeho domu. Regulaci vytápění můžete instalovat hned. Náš systém Wavin Sentio umožňuje totiž i bezdrátovou variantu, kterou lze instalovat bez zbytečného vrtání a sekání i v době, kdy je již nemovitost plně v provozu.