Nová šachtová dna pro Tegru 600 - Wavin Academy

Nová šachtová dna pro Tegru 600

23.02.2021

Do stávajícího sortimentu součástí pro revizní šachtu Tegra 600 byla zařazena nová sběrná šachtová dna pod úhlem 45°. Dostupná jsou pro hladké potrubí DN160 a DN200 a pro potrubí X-stream DN200. Samozřejmostí jsou integrovaná výkyvná hrdla 7,5 °.

tegra 600

 

 

 

 

 

 

 

Proč zvolit revizní šachtu Tegra 600?

Plastové šachty Wavin Tegra jsou již mnoho let úspěšně používány v celé Evropě, Českou republiku nevyjímaje. Špičková kvalita šachet Wavin je rovněž spojena s nízkými náklady na údržbu funkčnosti systému. Plastové kanalizační šachty Wavin se dodávají jako stavebnice, což umožňuje kombinovat sestavu jednotlivých komponent podle konkrétního požadavku. Jednotlivé části šachet jsou pak spojeny speciálními těsněními, která zaručují 100% vodotěsnost šachty.

Základní částí šachty je šachtové dno, které má výborné hydraulické vlastnosti, vysokou odolnost proti oděru a vysokou samočistící schopnost. Šachtová dna kanalizačních šachet Tegra 600 jsou navíc opatřena tzv. integrovanými výkyvnými hrdly, která umožňují přizpůsobit úhel napojení potrubí až o 7,5° v každém směru a tím eliminovat nepřesnosti při pokládce kanalizačního potrubí.

Další částí šachty je šachtová roura, která slouží k prodloužení šachty do požadované výšky. Šachtovou rouru lze v případě potřeby libovolně zkracovat nebo prodloužit pomocí spojky. Dlouholeté výzkumy prováděné firmou Wavin ukázaly, že pro šachtovou rouru je nejvhodnější použít plastovou zvlněnou rouru (vlnovec). Vlnovec je díky své flexibilitě schopen zpracovávat vertikální pohyby a tlaky, které se vyskytují v půdě vlivem klimatických podmínek a vlivem dodatečného zatížení (např. ve vozovce). Zároveň díky svému vlnitému povrchu vytváří dostatečné třecí síly, které bezpečně udrží šachtu ve zhutnělé zemině i při vysoké hladině podzemní vody bez nutnosti obetonování.