Silnice bez výmolů díky šachtám Wavin - Wavin Academy

Silnice bez výmolů díky šachtám Wavin

17.03.2017

Řešení problémů. To je něco, co Wavin dělá již desetiletí. Inovace v technologiích umožňují odborníkům z firmy Wavin čelit problémům, se kterými přicházejí zákazníci z řad soukromých investorů, developerů velkých projektů, obcí i měst. Obce a města v zimě a na jaře nejčastěji řeší výmoly a výtluky, které se po extrémních mrazech objevují na silnicích. I s tím si ví Wavin rady.
Zima je krásné roční období, zejména když se země pokryje sněhem a vše se obalí do bílých ledových krystalů. Jakmile sníh roztaje, škody na ulicích způsobené mrazem a ledem bývají bohužel značné. Asfaltové vozovky v extrémně chladném počasí praskají. Když se pak do prasklin dostane voda a zmrzne, může zvednout vrstvu asfaltu a následně způsobit výmoly, výtluky a trhliny, které jdou až pod úroveň silnice. V takovém případě však nejde jen o poškození vozovky či chodníku, ale často i o problémy, které souvisejí s vedením kanalizace. S tím si však Wavin ví rady!

Už žádné výmoly na cestách

Řešením je vlnitá šachtová roura používaná pro vstupní a revizní šachty, která se svou strukturou (šířka, hloubka a úhel vln roury) přizpůsobí půdním podmínkám. Umožňuje půdě dostat se do volných prostor za standardních podmínek hutnění a s různými druhy zásypových zemin. Pokud je šachtová roura správně nainstalována, přináší tyto hlavní výhody:
• poskytuje trvalý a nezničitelný pružný podzemní systém,
• umožní překonat vztlak šachty při vysoké hladině podzemní vody,
• poskytuje podporu pro boční připojení potrubí v podobě spojky „in situ“,
• pružně reaguje na dynamickou zátěž povrchu (otřesy, sesuvy půdy), a tím poskytuje proměnnou výšku šachty.

Průlomová technologie kanalizace

Věděli jste, že Wavin je prvním průmyslovým výrobcem plastových šachet na světě? Vlnité šachtové roury, tzv. vlnovce, se používají jak pro systémy vstupních šachet, tak pro menší revizní šachty (DN 315-600mm). Vzhledem k tomu, že šachty Wavin Tegra jsou přibližně o 90 % lehčí než těžkopádné betonové šachty, je manipulace a instalace mnohem jednodušší. Moderní provedení žebrové struktury a tvar přechodového konusu Wavin Tegra 1000 NG poskytuje požadovanou pevnost a stabilitu vůči těžkému dopravnímu zatížení. Přednostmi jsou jednoduchá instalace, snadný přístup, univerzální a flexibilní použití. A především životnost. Jsou tedy ideálním řešením pro veřejnou kanalizaci.
Vstupní a revizní šachty díky vlnitým šachtovým rourám vydrží všechny rozmary počasí. Konec zimy tak nemusí znamenat začátek silničních stavebních prací, ale začátek dalšího krásného období – jara.

Více informací o našich potrubních systémech a šachtách najdete na www.wavin.cz

 

Šachty Wavin

Šachty Wavin