O společnosti - Wavin Academy

O Wavin Ekoplastik

Společnost Wavin Ekoplastik je součástí skupiny Wavin – předního světového poskytovatele plastových potrubních systémů pro obytné, nebytové a stavební projekty. Součástí sortimentu je i osvědčený systém Ekoplastik, který se vyrábí v České republice a slaví úspěchy napříč Evropou, Asií i Afrikou.

Sortiment

Produktové portfolio společnosti Wavin Ekoplastik zahrnuje ucelené systémy pro rozvody vody či vytápění, ale součástí nabídky českého výrobce jsou i kanalizační šachty, komplety pro odvodnění plochých střech či unikátní systémy pro bezvýkopovou pokládku a renovaci kanalizací, vodovodů a plynovodů.

Inovace

Na přední příčky světového trhu nestaví firmu Wavin Ekoplastik jen její tržní podíl a šíře sortimentu, ale i vysoká míra inovací a nejmodernější technologie, které se promítají do vysoké kvality výrobků.

 

Kvalita

Důkazem mimořádné kvality produktů Wavin Ekoplastik je mimo jiné i to, že společnost neváhá jejich funkčnost demonstrovat na živo, a to v rámci svého školicího střediska, které firma letos otevřela v Rudči u Prahy. Jde o unikátní místo, kde se lze na ploše 250 m² seznámit s průřezem celým sortimentem společnosti, a to jak prostřednictvím statických ukázek, tak i díky praktickým demonstracím funkcí vybraných výrobků.

školicí centrum

 

Ekologie

Wavin Ekoplastik klade výjimečný důraz i na ekologické hledisko a produkuje pouze plně recyklovatelný sortiment. Při výrobě a při následné aplikaci se nepoužívají ani nevznikají látky škodlivé zdraví a životnímu prostředí. Společnost, která je držitelem certifikátů ČSN EN ISO 9 001:2009 a ČSN EN ISO 14 001:2005, trvale aplikuje příslušné zákony vztahující se k ekologii s cílem eliminovat negativní dopady potřebných aktivit na životní prostředí.

Skupina Wavin

Sídlo skupiny Wavin je ve Zwolle v Nizozemsku. Přímo působíme v 25 evropských zemích, kde máme 40 výrobních závodů. Mimo Evropu působíme prostřednictvím celosvětové sítě zástupců, poskytovatelů licence a distributorů. Zaměstnáváme přibližně 5 500 lidí a náš roční příjem činí asi 1,2 miliardy €. V roce 2012 se společnost Wavin stala součástí skupiny Mexichem, přední společnosti z Latinské Ameriky poskytující potrubní systémy a petrochemikálie.

Skupina Wavin poskytuje účinná řešení pro základní potřeby každodenního života: bezpečný rozvod pitné vody, udržitelnou regulaci dešťové vody a odpadních vod, energeticky účinné vytápění a chlazení budov.

Naši zákazníci těží nejen z našeho předního postavení na evropském trhu, ale i z široké sítě místních zastoupení a závazku k poskytování inovace a technické podpory. Snažíme se neustále dosahovat těch nejlepších výsledků v oblasti udržitelnosti a zvyšovat spolehlivost našich dodávek, aby i naši zákazníci mohli snadno a hladce dosahovat svých cílů.