Wavin Ekoplastik nabídne projektantům knihovny svých prvků v CAD aplikacích - Wavin Academy

Wavin Ekoplastik nabídne projektantům knihovny svých prvků v CAD aplikacích

23.01.2015

Wavin Ekoplastik, největší český výrobce a dodavatel plastových potrubních systémů, navázal úzkou spolupráci s firmou GRAITEC. Jejím cílem je postupná příprava knihoven kompletního výrobkového portfolia společnosti Wavin Ekoplastik. Tyto knihovny bude následně možné využívat jako vysoce efektivní nástroj v rámci projekčních prací s využitím různých CAD systémů.

Kompletní knihovny prvků společnosti Wavin Ekoplastik pro všechny běžné CAD aplikace poskytne projektantům společnost GRAITEC v rámci svých nabízených softwarových CAD produktů, a to jak pro nové, tak pro stávající uživatele. Projektanti staveb tak budou moci pracovat s kompletním sortimentem Wavin Ekoplastik v rámci nejmodernějších způsobů projektování a v celé šíři CAD programů, včetně koncepce BIM projektování.

„Připravované řešení projektantům usnadní časově náročnou fázi modelovacích prací a umožní jim používat již ´od výrobce vymodelované´ veškeré komponenty, z nichž je dílčí instalace stavby složena,“ říká Pavel Seidl, technický specialista Wavin Ekoplastik.

Stávající koncepce a myšlenky přípravy modelů kompletního sortimentu produktů společnosti Wavin Ekoplastik navazují na nedávné velmi úspěšné bezplatné zpřístupnění kompletní knihovny inteligentních 3D modelů produktů PP-R v *.rfa formátech určených pro přímé použití v programu Autodesk Revit MEP a dále pak ve formátech dwg., které umožňují využívat připravené knihovny a bloky v aplikacích AutoCAD, CADKON a jím podobným.

„Naše dlouhodobá spolupráce s největším výrobcem a dodavatelem plastových potrubních systémů v České republice je nyní velmi intenzivní a zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu dodávaných řešení pro oblast zdravotechniky a vytápění, čímž zvyšuje komfort projekční práce našim uživatelům,“ konstatuje Jan Havlíček, obchodní ředitel společnosti GRAITEC, a dodává: „Jsem si jistý, že v dohledné době budeme s Wavin Ekoplastik moci zákazníkům nabídnout kvalitní produkt, který zásadním způsobem rozšíří možnosti spolupráce mezi projektantem a výrobcem.“

GRAITEC (dříve AB Studio) je celosvětová organizace, která vyvíjí, dodává a podporuje vysoce výkonné sady CAD a BIM nástrojů v mnoha projekčních oborech a zároveň patří k celosvětově nejvýznamnějším partnerům společnosti Autodesk s nejvyššími stupni autorizací Autodesk Platinum Partner a Autodesk ISV Partner. Více informací naleznete na www.graitec.cz, www.graitec.com.