Základní a mateřská škola v Třanovicích využívá dálkově řízené a úsporné vytápění - Wavin Academy

Základní a mateřská škola v Třanovicích využívá dálkově řízené a úsporné vytápění

02.03.2022

Třanovická základní a mateřská škola zvolila při rekonstrukci vytápění ve své budově systém tepelné regulace Sentio od společnosti Wavin Czechia. Tento systém zvyšuje tepelný komfort, poskytuje možnosti dálkového ovládání a dokáže uspořit až 40% energie.

tepelná regulace Sentio V budově školy byla instalována regulace vytápění v 18 učebnách rozmístěných ve třech patrech budovy s tím, že každá učebna má možnost regulovat teplotu samostatně. V řídicí místnosti, v tomto případě ve sborovně, byly umístěny dotykové displeje, které jsou propojeny s řídicími jednotkami a slouží ke změně nastavení vytápění jednotlivých místností. Učitelský sbor tak může ovládat topení i chlazení z jednoho místa ve sborovně nebo z aplikace mobilního telefonu.

„Požadavkem investora bylo řídit teplotu v každé místnosti nezávisle na ostatních učebnách. Druhým požadavkem byla možnost vše ovládat z jednoho místa, a to pomocí počítače nebo mobilního telefonu,” říká Ivo Valeš, regionální manažer Wavin Czechia. Na každém ze tří pater budovy byla instalována jedna řídicí jednotka CCU, která přijímá signály ze senzorů na daném patře a řídí termoelektrické pohony. Ty byly namontovány na ventily radiátorů, ve všech sledovaných místnostech pak byly instalovány drátové senzory.

Softwarové prostředí regulačního systému má integrovanou umělou inteligenci. Systém díky tomu dokáže sám reagovat na aktuální situaci. Například pokud uživatel nastaví, že chce mít v místnosti v 7 hodin ráno příjemných 23 stupňů, systém sám začne s teplotou pracovat a připravovat se na ni ještě před sedmou hodinou.

Společnost Wavin Czechia zařadila tuto rekonstrukci topné soustavy mezi šest nejlepších udržitelných projektů s pozitivním dopadem na společnost i životní prostředí, které zrealizovala v České republice.

V rámci aktuálně probíhající soutěže může nyní až do konce února pro tuto realizaci na stránce https://www.wavin.com/cs-cz/nase-mesto hlasovat každý, koho zajímá tématika výstavby environmentálně udržitelné architektury a stavebnictví. Účastníci soutěže mohou vyhrát ceny v hodnotě 20 tisíc korun.

 

O společnosti Wavin
Společnost Wavin je přední světový výrobce a dodavatel plastových potrubních systémů pro rozvody vody, topení a plynu. Více informací naleznete na www.wavin.cz.